24-Port Switch Özellikleri

24-Port Switch Özellikleri

 • 24-Port Switch Özellikleri

24-Port Switch Özellikleri


  WGSW-24040

  24-Port 10/100/1000Mbps with 4 Shared SFP Managed Switch Özellikleri:

   

  Şirketler için Uygun Maliyetli IPv6 Gigabit Yönetilebilir Switch Çözümleri:
  Günümüzde bir çok elektronik aygıt ve mobil cihazlar internete bağlantı sağlayabilmekte, dolayısıyla IP adres ihtiyacı yükseliş göstermekte. Fakat,geçerli IPv4 network yapısı bu düzeyde kullanıcı miktarının ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde yeterlilik sağlayamamakta. Bu durum ISS’lere IPv6 (Internet Protocol versiyon 6) network yapısını benimsetmiştir. Talebi karşılamak amacıyla PLANET WGSW-24040 IPv6 Yönetilebilir Gigabit Ethernet Switchi IPv4 ve IPv6 yönetim fonksiyonlarını destekleyen yapısıyla sunulmuştur. Yani orijinal IPv4 network yapısını desteklemesiyle birlikte geleceğe dayalı sistemler için IPv6 yeni network yapısını da desteklemektedir. Kullanıcı dostu, kolay kullanılabilir arayüzü ve bir çok yönetim fonksiyonunu içermesiyle birlikte, WGSW-24040,ISS’ler için IPv6 FTTX edge hizmeti kurmak ve işletmelerin IPv6 networkleriyle bağlantı sağlaması için en iyi seçenektir.
   
  IPv6 Network Çözümleri:
  IPv6 /IPv4 kolay ve kullanıcı dostu yönetim arayüzüyle birlikte dual stack ve çeşitli yönetim fonksiyonlarıyla, WGSW-24040
  IP gözetleme, VoIP ve wireless servis sağlayıcıları için IPv6 networkleriyle bağlantı sağlamak adına en iyi çözümdür. Aynı zamanda işletmelere IPv6’ya yükselme adımında düşük yatırımlarla, network tesisinin değişimine gerek olmadan işletmelere IPv6 FTTx kenar networküne geçiş sağlamasına yardımcı olmaktadır.
   
  Güvenli ve Esnek Yönetim için Layer 3 IPv4 ve IPv6 VLAN Routing:
  WGSW-24040 switchleri çok yüksek hızlı aktarım performansının yanında mükemmel layer 2 ve layer 4 teknolojilerini barındırmaktadır.Aynı zamanda layer 3 IPv4/IPv6 VLAN routing özelliği ile farklı VLAN’lar farklı IP adresleri ile cross bağlantı ile bağlanılabilerek yüksek güvenlikli,esnek yönetim ve kolay kullanımlı network uygulamaları sunmaktadır.

  Robust Layer 2 Özellikleri:
  WGSW-24040 serisi, dinamik port link gibi switch yönetim işlevleri için programlanabilir, Q-in-Q VLAN,Multiple Spanning Tree Protocol (MTSP) Layer 2’den 4’e QoS, bant genişliği kontrolü ve IGMP gözetimi yapabilmektedir. WGSW-24040 serisi 802.1Q etiketli VLAN sağlar ve VLAN grupları maksimum 256’e kadar mümkündür. Ürünün destek bağlantı noktasının birleştirilmesi ile WGSW-24040 serisi birleştirilen birden fazla bağlantı noktası ile yüksek hızlı bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Ürün maksimum olarak 16 port ve 12 gruba kadar port link kümelenmesine izin vermektedir ve fail-over desteği vermektedir.

  Etkili Güvenlik:
  WGSW-24040, kapsamlı bir Access Kontrol Listesi (ACL) sunmaktadır, amacıda güvenliği en üst noktaya taşımaktır. Ürünün güvenlik mekanizması aynı zamanda Port-bazlı 802.1x ve MAC-tabanlı kullanıcı ve cihaz kimlik denetimini barındırmaktadır.
  Port güvenlik fonksiyonu  efektif olarak müşteri ve kullanıcı sayısını limitleme fonksiyonuna sahiptir, bu sayede network adminleri yüksek güvenlikli şirket networklerini daha az zaman ve efor ile kurabilmekte ve yönetebilmektedir.

  Gelişmiş Güvenlik ve Trafik Kontrolü:
  WGSW-24040 serisi net güvenliği ayrıca IP gözetlemesini önleme, geçersiz MAC adresi ile ARP paketlerini almak, DHCP gözetimi, IP kaynak koruması ve Dinamik ARP Denetleme fonksiyonlarını sağlayarak bu özellikler sayesinde Ağ yöneticileri artık eskisinden çok daha az zaman ve çaba ile yüksek güvenlikli kurumsal ağlar inşa edebilmektedirler.

  Kullanıcı Dostu Güvenli Yönetim:
  Verimli yönetim adına, WGSW-24040 serisi konsollu Yönetilebilir Ethernet Switch, WEB ve SNMP arayüzleri ile donatılmıştır.
  Yerleşik web tabanlı arayüzü sayesinde, WGSW-24040 serisi kolay kullanım, bağımsız platform yönetimi ve yapılandırma olanağı sunmaktadır. WGSW-24040 serisi standart ağ yönetimi protokolünü (SNMP) destekler ve herhangi bir standart tabanlı yönetim yazılımı aracılığıyla idare edilebilir. Metin tabanlı yönetim için, WGSW-24040 serisine Telnet ve konsol portu üzerinden erişilebilir. Ayrıca WGSW-24040 serisi SSH, SSL ve her oturumda paket içeriğini şifrelemeyi ve SNMPv3 bağlantılarını destekleyerek güvenli uzaktan yönetim erişimi sunar.

  Uzatma ve Esneklik Çözümleri:
  WGSW-24040 serisi içinde yerleşik olarak 4 mini-GBIC slotu barındırmaktadır ve 100Base-FX veya 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-factor Pluggable) fiber optik modülleri desteklemektedir. Bununla birlikte artık yönetici uygun SFP tranceiver’ını sadece sinyal mesafesi olarak değil, sinyal mesafesi konusunda da ayarlayabilmektedir .Mesafe olarak 550m’den 2km’ye kadar (multi-mode fiber ile) veya 10/50/70/120 kilometrelere kadar (Single-Mode fiber veya WDM fiber) ayarlanılabilir. Bu yapılar şirket data merkezleri ve uzantıları için idealdir.

  Akıllı SFP Tanımlama Mekanizması:
  WGSW-24040,SFP-DDM (Dijital Tanı Ekranı) desteklidir. Bu fonksiyon network yöneticilerine SFP gerçek zaman parametrelerini kolayca izleme imkanı sunmaktadır bunlar optik power girişi ve çıkışı, sıcaklık, alıcının voltaj durumu ve anlık lazer eğilimidir.
   
  Üst Düzey Performansa Sahip Omurga / Server Farm Switch:
  Gigabit Ethernet desteklenen cihazlar, şirketlerin ve ağ sunucularının temel birimi haline gelmiştir. Saniye başı 48 Gigabit’e kadar veri ortaya kolaybilen ve bloke olmayan switch yapısı WGSW-24040  artık kolaylıkla ihtiyaç duyulan bant genişliğini sağlayabilmektedir. Ürün şirketlerin ve işletmelerin omurga yapıları için kolaylıkla yerel ağ, yüksek bant genişliği ve Gigabit Ethernet Network yapısı sağlayabilmektedir. Barındırdığı port trunklama fonksiyonu ile 16Gpbs fat-pipe veri bağlantısı omurga ihtiyaç duyması halinde sağlanabilmektedir. Serverlara bağlantı sağlamak amacıyla server farm switchi olarak kullanılması idealdir. Barındırdığı 4 SFP portu ile, WGSW-24040  Gigabit Ethernet LX/SX SFP modüller aracılığı ile kenar ağa uplink bağlantısı sağlayabilmektedir.
   
  Güvenlik ve QoS için Departman / Kenar Switch:
  WGSW-24040 serisi,Ethernet çevresinde 24’e kadar yüksek hızlı çalışma istasyonuna bağlantı sağlayabilmektedir.2 SFP mini-GBIC arabirimi ile departman omurgasına uplink bağlantısı sağlar.Dahası switch saniyede 16 Gigabit veri hızı sağlayan switch yapısı ve bant genişliği ile omurga için bağlantı sağlar.WGSW-24040 serisi network etkinliğini ve network kullanıcıları için güvenliği artırarak aşağıdaki özellikleri kullanıcılara sunmaktadır.

  • IPv6 / IPv4 yönetimi
  • Layer 2’den Layer 4’e güvenlik
  • QoS
  • 802.1x Port-tabanlı ve MAC-tabanlı network kimlik doğrulamalı erişim güvenliği
  • Multicast IGMP Gözetimi

  WGSD-24040’nin gelişmiş fonksiyonelliği geleneksel sorunları ortadan kaldıran bir Ethernet yapısına sahiptir.Kullanıcılar gelişmiş VLAN fonksiyonelliği ile ayrılarak güvenlik artırılmaktadır.Buda WGSD-10020’yi işletmeler için en uygun maliyetli ve en başarılı ürünlerden biri yapmaktadır.

  FTTX / MAN Uygulamaları:
  WGSW-24040 serisi çift etiketli VLAN teknolojisini kullanarak servis sağlayıcıları için düşük maliyetlerle ve kolay operasyon imkanı sağlayarak trafiklerini müşterilerin networklerine aktarmalarını sağlayabilmektedir. SNMPv3 ve RMON gruplarını özellik olarak barındırmaktadır. SNMPv3 güvenlik yapısı güvenlik yapısı oluşturarak,her modelin kendine has güvenlik seviyesine sahip olmasını sağlamaktadır. 4 yerleşik çoklu hız özellikli SFP slotu ile yerleştirme mesafesi 550 metreden(multi-mode fiber ile) 10/50/70/120 kilometrelere kadar(Single-mode fiber ile) artırılabilmekte bu da yüksek hızlı FTTX çözümleri için kenar çözümleri sunmaktadır. Internet sağlayıcılarının evlere (FTTH),curblere (FTTC) ve şirketler için şirket binalarına (FTTB) fiber altyapı götürerek, çeşitli SFP mesafelerine göre(small-form factor) ve Bidi(WDM) alıcıları ile opsiyonel olarak müşterilerin ihtiyaçlarına göre ürün ile çözümler sunulabilmektedir. Güvenlik ve çeşitli uygulamalar adına, WGSW-24040 serisi 24 Gigabit portları VLAN ayarları ile kontrol edilebilir ve farklı üniteler,ofisler,evler ve departmanlar gibi birbirinden farklı birimlerden bağlantı sağlanabilir.

Powered by Bilgeweb