8-Port 10/100Mbps + 2G TP / SFP Switch

8-Port 10/100Mbps + 2G TP / SFP Switch

 • 8-Port 10/100Mbps + 2G TP / SFP Switch

8-Port 10/100Mbps + 2G TP / SFP Switch


  FGSD-1022

  8-Port 10/100Mbps + 2G TP / SFP Combo Managed Switch:

  Şirket ve Kampüs Networkleri için Layer 2 / Layer 4 Yönetilebilir Switch:
  PLANET FGSD-1022,2 Gigabit TP/SFP combo arayüzü ile birlikte 8-portlu 10/100Mbps Hızlı Ethernet Switchidir. FGSD-1022 bloke olmayan switch yapısı ve kablo bağlantısıyla 5.6Gbps kadar veri hızı sunabilme yetisine sahiptir.
  Buda gelişen ve gelişmekte olan LAN uygulamaları konusunda ihtiyaç duyulan genişbant taleplerine karşılık verebilmektedir. Yerleşik 2 Gigabit Ethernet uplink portları ile serverlar ve core switchler için üst düzey uzatılabilirlik,esneklik ve bağlanabilirlik sunmaktadır.

  Tamamen Fonksiyonel / Robust Layer 2 Özellikleri:
  FGSD- FGSD-1022 serisi,VLAN,Spanning Tree Protocol(TSP),QoS, bant genişliği kontrolü ve IGMP gözetimi gibi temel switch yönetim fonksiyonları programlaması yapabilmektedir. FGSD-1022 serisi 802.1Q etiketli VLAN sağlar ve VLAN grupları maksimum 256’e kadar mümkündür. Desteklenen portların kümelenmesi yoluyla, FGSD-1022 çoklu portların trunk yapılabilmesine izin vermektedir. Maksimum olarak 8 porta kadar ve 13 trunk grubuna kadar desteklemektedir ve fail-over desteği vermektedir.

  • 802.1Q VLAN    • IGMP Snooping   • SSL   • TOS/DSCP QoS  • SNMP and SNMP Trap • DHCP Relay & DHCP Option 82  • Access Control List   • 802.1X Authentication / RADIUS  • 802.1s Multiple Spanning Tree

  Mükemmel Trafik Kontrolü:
  FGSD-1022,güçlü trafik yönetimi ile gelmekte ve QoS özellikleri sayesinde SMB’lerin bağlantı hizmetlerini geliştirmek için kullanılmaktadır. QoS özellik olarak kablo bağlantılı Layer 4 trafik sınıflandırıcılarının ve bant genişlğinin özellikle yararlı olduğu çoklu-kullanıcı ünitesi,çoklu-iş birimi,Telco veya VoIP, kesintisiz görüntü ve ses yayını veya çoklu gönderim gibi Network servis sağlayıcılarının kullandığı programları içermektedir. Aynı zamanda şirketlerin network kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak VoIP ve video konferans iletimi konusunda sistemlerinden en iyi performansı almalarını garanti eder.

  Kolay Kullanım ve Güçlü Yönetim Özellikleri:
  Verimli yönetim adına, FGSD-1022 serisi konsollu yönetilebilir Ethernet Switch, WEB ve SNMP arayüzleri ile donatılmıştır. Yerleşik web tabanlı arayüzü sayesinde, FGSD-1022 serisi kolay kullanım,bağımsız platform yönetimi ve yapılandırma olanağı sunmaktadır. FGSD-1022 serisi standart ağ yönetimi protokolünü(SNMP) destekler ve herhangi bir standart tabanlı yönetim yazılımı aracılığıyla idare edilebilir. Metin tabanlı yönetim için, FGSD-1022 serisine Telnet ve konsol portu üzerinden erişilebilir. Ayrıca FGSD-1022 serisi ,SSL ve her oturumda paket içeriğini şifrelemeyi  destekleyerek güvenli uzaktan yönetim erişimi sunar.

  Etkili Güvenlik:
  FGSD-1022,kapsamlı bir Access Kontrol Listesi(ACL) sunmaktadır amacıda güvenliği en üst noktaya taşımaktır. Ürünün güvenlik mekanizması aynı zamanda Port-bazlı 802.1x ve MAC-tabanlı kullanıcı ve cihaz kimlik denetimini barındırmaktadır. Port güvenlik fonksiyonu  efektif olarak müşteri ve kullanıcı sayısını limitleme fonksiyonuna sahiptir,bu sayede network adminleri yüksek güvenlikli şirket networklerini daha az zaman ve efor ile kurabilmekte ve yönetebilmektedir.

  Uzatma ve Esneklik Çözümleri:
  FGSD-1022HP serisi içinde yerleşik olarak 2 mini-GBIC slotu barındırmaktadır ve 1000Base-SX/LX ve WDM SFP(Small Form-factor Pluggable) fiber optik modülleri desteklemektedir. Bununla birlikte artık yönetici uygun SFP tranceiver’ını sadece sinyal mesafesi olarak değil, sinyal mesafesi konusunda da ayarlayabilmektedir. Mesafe olarak 550m’den(multi-mode fiber ile) veya 10/30/50/70/120 kilometrelere kadar (Single-Mode fiber veya WDM fiber) ayarlanılabilir.Bu yapılar şirket data merkezleri ve uzantıları için idealdir.

  Departman / çalışma grubu için Switch:
  FGSD-1022’nin Ethernet yoluyla 8 iş istasyonuna kadar bağlantı sağlayabilmektedir.ek olarak yerleşik 2 Mini-GBIC SFP arayüzü ile omurga sistemine uplink bağlantısı sağlanabilmektedir. Dahası Switch saniyede 5.6 Gigabit veri akışı sağlayan switch yapısı ve yüksek bantgenişliği ile omurga sisteme bağlantı sağlanabilm
  ektedir.

  MTU Switch:
  MTU/MDU uygulamada, FGSD-1022’nin gelişmiş fonksiyonelliği geleneksel sorunları ortadan kaldıran bir Ethernet yapısına sahiptir. Kullanıcılar gelişmiş VLAN fonksiyonelliği ile ayrılarak güvenlik artırılmaktadır. Esnek Mini-GBIC 1000Base-SX/LX modül seçenekleri, FGSD-1022’yi multi-tenant servis sağlayıcıları için en iyi ve en uygun maliyetli switch çözümlerinden birisi haline getirmektedir.

  FTTx Kenar Switch:
  Mini-GBIC 1000Base-SX/LX SFP(Small Factor Pluggable) arayüz ile, FGSD-1022 kurulum mesafesi FTTx çözümleri için yüksek performanslı kenar aygıtı ile mesafe 550 metreden (multi-mode fiber) 10/20/30/40/50/70/120 kilometrelere kadar artırılabilmektedir.(Single-mode fiber) 
  Internet sağlayıcılarının evlere (FTTH), curblere (FTTC) ve şirketler için şirket binalarına (FTTB) fiber altyapı götürerek, çeşitli SFP mesafelerine göre (small-form factor) ve Bidi(WDM) alıcıları ile opsiyonel olarak müşterilerin ihtiyaçlarına göre ürün ile çözümler sunulabilmektedir. Güvenlik ve çeşitli uygulamalar adına, 8 bakır port VLAN ayarları ile kontrol edilebilir ve birbirinden farklı ofis, ev ve departmanlar gibi alanlarla bağlantı sağlanabilmektedir. 

Powered by Bilgeweb