Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri

Cihan Bilgi Sistemleri Ltd.Şti.  projelendirdiği yangın algılama sistemleri, İnsanların yaşadıkları, çalıştıkları ortamlardaki yangınların ve ciddi emeklerle sahip oldukları işyerleri, evler, fabrikalar ve alışveriş merkezlerinde binaya ait tüm noktaların online  yangın riskine karşı kontrol edilmesi, yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangın büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır. Bu amaçla Cihan Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki  kişilerin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir. 

yangın alarm sistemleri Yangın algılama sistemlerini ve otomatik yağmlinkama sistemlerini anlamaya çalışmadan önce, yangın gelişimi ve davranışı ile ilgili temel bilgiye sahip olmak yararlı olacaktır. Bu bilgilerle koruma prosesinde bu ek yangın güvenlik sistemlerinin rolü ve etkileşimi daha iyi gerçekleştirilebilir.

Temelde bir yangın, karbon bazlı bir maddenin (yakıt), oksijenle (genelde havanın bir bileşeni olarak) karıştığı ve yanıcı buharların üretildiği bir noktaya kadar ısıtıldığı kimyasal bir tepkidur.  yangın alarm sistemleri Bu buharlar, buharın ateşlenmesine neden olacak kadar sıcak ve ateş sonucu oluşan bir şeyle temas edebilir. Basitçe, yanabilen bir şey çok sıcak bir şeye dokunur ve bir yangın çıkar.

Powered by Bilgeweb