Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ 

Cihan Bilgi Sistemleri Ltd.Şti.  projelendirdiği yangın algılama sistemleri; İnsanların yaşadıkları, çalıştıkları ortamlardaki yangınların ve ciddi emeklerle sahip oldukları işyerleri, evler, fabrikalar ve alışveriş merkezlerinde binaya ait tüm noktaların online  yangın riskine karşı kontrol edilmesi, yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangın büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır.

Bu amaçla Cihan Bilgi Sistemleri Ltd.Şti. tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki kişilerin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir. 

Yangın Alarm Sistemleri veYangın Algılama Sistemlerini anlamaya çalışmadan önce, yangın gelişimi ve davranışı ile ilgili temel bilgiye sahip olmak yararlı olacaktır. Bu bilgilerle koruma prosesinde bu ek yangın güvenlik sistemlerinin rolü ve etkileşimi daha iyi gerçekleştirilebilir.

Temelde bir yangın, karbon bazlı bir maddenin (yakıt), oksijenle (genelde havanın bir bileşeni olarak) karıştığı ve yanıcı buharların üretildiği bir noktaya kadar ısıtıldığı kimyasal bir tepkidir.  
Yangın alarm sistemleri bu buharın ateşlenmesine neden olacak kadar sıcak ve ateş sonucu oluşan bir şeyle temas edebilir. Basitçe sonuçlandırmak gerekirse, yanabilen bir şey çok sıcak bir şeye dokunur ve bir yangın çıkar.

Böylece Yangın Algılama Sisteminin önemini ve faydalarını birkez daha anlamatayız. 

 

Powered by Bilgeweb