8-Port Metro Ethernet Switch

8-Port Metro Ethernet Switch

 • 8-Port Metro Ethernet Switch

8-Port Metro Ethernet Switch


  MGSD-10080F

  8-Port 100/1000X SFP + 2-Port 10/100/1000T Managed Metro Ethernet Switch:

  DONANIM ÖZELLİKLERİ:

  SFP/mini-GBIC Slot: 8 1000Base-SX/LX/BX SFP interfaces, from port 1 to port 8  Compatible with 100Base-FX SFP

  Bakır Port: 2 10/ 100/1000Base-T RJ-45 Auto-MDI/MDI-X ports

  Console Por: 1 x RJ-45-to-RS-232 serial port 

  Switch Fabric: 20Gbps / non-blocking

  Adres Tablosu: 8K girişler, otomatik kaynak adres öğrenme ve yaşlanma

  Data Aktarım Hızı: 4Mbits

  Akış Kontrolü: IEEE 802.3x Pause Frame for Full-Duplex Back pressure for Half-Duplex

  Güç Tüketimi: Max. 11.2 Watts / 38.2 BTU (AC input)   Max. 10.8 Watts / 36.9 BTU (DC input)

  Güç Gereksinimi: AC 100~240V, 50/60Hz 0.15A     -36V DC @ 0.3A, Range: -36V ~ -72V DC

   

  TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

  Şirketlerin,Telekomların ve Kampüslerin Büyüyen Uzun Mesafeli Networkleri için Çoklu SFP Fiber Portlu Switch:
  PLANET firmasının en yeni MGSD-10080F Metro serisi Ethernet switchi, gelişmiş yönetim fonksiyonlarını barındırmasının yanında 8 100/1000Mbps dual speed SFP Fiber portları ve 2 10/100/1000Mbps TP portları sağlam ve dayanıklı kasa içinde sunmaktadır.

  Ürün bloke olmayan switch yapısına sahip olmakla birlikte, wire-speed yoluyla 20Gbps  gibi bir performansı ortaya koyabilmektedir ayrıca -10 derece ile 60 derece aralığında hiçbir veri kaybı yaşanmadan ve CRC hatası ortaya çıkmadan ürün çalışmasını sürdürebilmektedir.

  Bu durum şirketlerin gelişen LAN yapıları için talep ettikleri geniş bant ihtiyaçlarını karşılama konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır. MGSD-10080F servis sağlayıcıları için karlı ve uzun metrajlı Ethernet networku sağlayabilmesi için tasarlanmıştır.

  Ürün ön taraftan bağlantı dizaynına sahip olarak, teknisyenler için kablolama ve bakım kısmını ciddi anlamda kolaylaştırmıştır.

  Esnek ve Genişletilebilir Network Çözümleri:
  MGSD-10080F yerleşik 8 mini-GBIC slot barındırmakta, dual speed ve 100Base-FX and 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-factor Pluggable) fiber optik modülleri desteklemektedir. Bu da yöneticilerin SFP transceiver’ını sinyal mesafesi veya hızı konusunda gereken network ihtiyaçları için ayarlayabilmesini sağlamaktadır. MGSD-10080F, SFP-DDM (Dijital Tanı Ekranı) desteklidir.Bu fonksiyon network yöneticilerine SFP gerçek zaman parametrelerini kolayca izleme imkanı sunmaktadır. Bunlar optik power input ve output, sıcaklık, alıcının voltaj durumu ve anlık lazer bios’udur.
   

  Sürekli ve Kesintisiz Operasyon için AC ve DC Yedekli Güç Kaynağı:
  AC Operasyonunun güvenilirliğini ve dayanıklılığını geliştirmek adına, MGSD-10080F 1 adet 100~240V AC güç kaynağı ve 2 adet ek 36~72V DC power konnektörlerini yedek güç kaynağı kurulumu için barındırmaktadır. Yedek güç sistemleri özel olarak teknoloji ve güç gerektiren tesislerin ihtiyaçları için dizayn edilmiştir. Ek olarak 36~ 72V DC güç kaynağı uygulanmış MGSD-10080F elektronik alanlarda Telekom düzeyinde cihaz uygulamalarında kullanılmaktadır.
   

  Harici Alarm için Dijital Giriş ve Çıkış Desteği:
  The MGSD-10080F ön kısımda digital input  ve output fonksiyonlarına sahiptir. Bu fonksiyonlar sistem yöneticisinin acil durumlar karşısında efektif hareket sağlamasına yardımcı olmaktadır. Dijital input, acil olaylarda mesaj, uyarı veya alarm vermek üzere ayarlanabilir, kapı veya pencere için dedektör olarak ayarlanıp kullanılabilmektedir. 
  Digital output ise anlık tepki ile port hataları ve güç kaybı gibi durumları algılayabilmektedir.

  Metro Ethernet için Uygun Maliyetli IPv6 Gigabit Yönetilebilir Switch Çözümleri:
  IPv6(Internet Protokol versiyon 6)ağ altyapısını kurmak için ISS taleplerini karşılamak adına, MGSD-10080F hem IPv4 hem de IPv6 yönetim fonksiyonlarını desteklemektedir. IPv4 ile yani orijinal network yapısı ile çalışırken aynı zamanda yeni IPv6 network yapısını da desteklemektedir. Kolay ve kullanıcı dostu yönetim-kullanım arayüzü ve bir çok fonksiyonu ile MGSD-10080F Metro Ethernet Switch’i ISS’ler ve servis sağlayıcıları için IPv6 FTTx edge servisi ve IPv6 network bağlantısını kullanan endüstriler adına en iyi seçimdir.

   

  Otomasyon Network Kurulumları için Tam Fonksiyonlu Layer 2 / Layer 4 Yönetilebilir Switch:
  MGSD-10080F yönetilebilir Metro Ethernet Switchi şirket data merkezleri ve dağıtım alanları için idealdir.
  Gelişmiş Layer 2’den Layer 4’e geçiş ve yedeklemesi sunmaktadır. Bununla birlikte trafik kontrol servisi, network Access kontrol, kimlik doğrulama ve güvenli yönetim seçenekleri ile müşterilerin network bağlantısını güvenilir switchleme ve kurtarma kapasitesi sağlamaktadır bu özelliklerde hata telafi etme yetisi ve mesh network mimari yapısıyla uyum göstermektedir.

  Etkili Güvenlik:
  MGSD-10080F, kapsamlı bir Access Kontrol Listesi (ACL) sunmaktadır amacıda güvenliği en üst noktaya taşımaktır. Ürünün güvenlik mekanizması aynı zamanda Port-bazlı 802.1x ve MAC-tabanlı kullanıcı ve cihaz kimlik denetimini barındırmaktadır. Port güvenlik fonksiyonu  efektif olarak müşteri ve kullanıcı sayısını limitleme fonksiyonuna sahiptir, bu sayede network adminleri yüksek güvenlikli şirket networklerini daha az zaman ve efor ile kurabilmekte ve yönetebilmektedir.

  Büyükşehir Çevre Networkleri için Optimize Edilmiş Tasarım:
  Yüksek esneklik, yüksek uzatılabilirlik ve kolay kurulum özellikleri ile Fiber Optik Ethernet teknolojisini geliştirmek adına, MGSD-10080F 1 Gbps’ye kadar Fiber Optik veri alışveriş hızı sunmaktadır ve 120km’ye kadar mesafe imkanı sunmaktadır. Bu da ISS ve Telekomlar gibi servis sağlayıcılarının fiber teknolojisine dayalı WAN Internet servisi ile Metropolitan Area Network (MAN) kurmalarını desteklemektedir.

   

Powered by Bilgeweb