Smart UHF OGS

Smart UHF OGS

 • Smart UHF OGS

Smart UHF OGS


  Smart UHF OGS Nedir? 

  UHF ( Ultra High Frequency- Ultra Yüksek Frekans) elektromanyetik dalgalar ile yüksek duyarlılık ve netliğin arandığı, görüş alanı içinde kalan uygulamalarda kullanılan otopark sistemi uygulamasıdır.

  Uluslar arası projelerde kullanılmakta olan UHF teknolojisinin özelliği uzak mesafe etiket ve kartları algılamasıdır.

  UHF Teknolojisi bariyer otomasyon sistemleri ile birlikte entegre bir şeklide uyumlu olarak çalışmaktadır.

  UHF dalgaları ile çalışan otomatik geçiş sisteminde “Standalone UHF Otomatik Geçiş Sistemi (OGS)” ve “Smart UHF Otopark sistemleri yazılım ile kontrol edilmek istenirse “Smart UHF OGS” sistemi kullanılmaktadır.
  Bu sistemde kullanılan bariyerin açılması için ekstra kumanda , buton , kart okuyucu kullandırmayı gerektirmeyen ya da güvenlik görevlisinin açmasını beklemeden bariyerin açılmasını sağlar ve otopark için içeriye giriş ve çıkış yapan tüm araçlar için yazılım ile kontrol edilmektedir.

  Smart UHF OGS Sistemi 6 metre ve 12 metre olarak çalışmaktadır.

  Araçlara kart ya da etiket verilmeden önce tüm kart ya da etiketler antenlere tanıtılır. Etiket ön cama yapıştırılır ya da kart ön cama görünecek şekilde konulur.

  Araç antene yaklaştığında, anten okuyucu ile haberleşerek, kart ya da etiketi algılayarak, bariyere aç komutu gönderir ve bariyer açılır bu durumda aracınızdan çıkmadan rahatlıkla içeriye girebilirsiniz.

  Eğer kart ya da etiket antene tanıtılmamışsa, bariyer açılmaz ve araç içeriye giremez.

  Antenlere kart ya da etiket üç yöntemle tanıtılmaktadır;
  Birinci yöntemde; kart ya da etiket, anten yanında bulunan kırmızı butona uzun basılarak, önce ekleme kartı gösterilip sonra sırasıyla tanıtılacak etiket ya da kartlar gösterilerek tanıtılır. Aynı şekilde silinmek istenen kart ya da etiket önce silme kartı gösterilip sonra sırasıyla kart ya da etiketler gösterilerek silinir. 
  Eğer silinmek istenen kart ya da etiket kaybolmuşsa ya da herhangi bir aracın içeriye girilmesi istenmiyorsa, ikinci bir yöntem olan yazılım kısmından silme işlemi gerçekleştirilir. 

  Üçüncü kart ekleme ve silme yöntemi ise USB UHF kart okuyucu ile ekleme ve silmedir. Bilgisayara bağlı olan USB UHF okuyucuya ekleme kartı ile eklenen kartlar yazılım ekranına gelir ve bu bilgiler doğrudan panel aracılığı ile antene aktarılır. Böylece anten üzerinden kart ya da etiket tanıtımına gerek kalmadan bilgisayar ile kolayca kart tanıtma işlemi gerçekleştirilir.

  Böylelikle araçlarınızı uhf ogs bariyer sistemini kullanarak rahatlıkla kontrolünü sağlayabilir giriş çıkışlarınızı uhf etiket ile yapabilirsiniz. 

  Hızlı ve ekonomik çözüm olan UHF OGS sistemi, otoparkı yeterli apartmanlar, siteler, kamu ve özel kurumlar, hastaneler, üniversiteler, otoparklar, için rahatlıkla kullanılabilir. 

  Yazılım ile gerçekleştirilen işlemler ;
  • Araç giriş çıkış yetkilendirme işlemleri 
  • Anlık, saatlik, günlük, haftalık, aylık rapor alabilme işlemleri 
  • İçerideki araç sayısı 
  • Antipassback özelliği: Antipassback özelliği ile içerideki araç dışarı çıkmadan başka bir araç aynı kartı kullanarak içeriye giriş yapamaz. 

  6 metre ya da 12 metre algılama mesafesi olan sistemlerde antenin direğe kolayca monte edilebilmesi için montaj aparatı, ekleme ve silme yönetici kartı, yazılım, 1 adet panel ve 2 adet UHF anten set olarak verilmektedir.

  Anten direği, kollu bariyer ve bariyer aksesuarları opsiyonel olarak sunulmaktadır. Elektrik kesintilerinde opsiyonel olarak UPS ‘e bağlanabilen sistem işlevine devam edebilmektedir.


  Smart UHF OGS Teknik Özellikleri : 

  915 Mhz Uzun Mesafe Okuyucu panel

  - 8 Metreden Okuma Mesafesi bulunur.

  - Buzzer,

  - Wiegand 26 / 34 , RS 485 , RS 232

  - Boyutlar 240x240x30 mm'dir. 

   

Powered by Bilgeweb