Site Güvenlik Sistemleri

Site Güvenlik Sistemleri

Site Güvenlik Sistemleri

Site Güvenlik Sistemleri

Günümüzde modern yaşamın getirilerinden biri olan siteler, beraberinde site güvenlik sistemleri gibi zorunlulukları da getirmektedir. Toplu yaşamın hakim olduğu, kalabalık bir ortamın bulunduğu ve özellikle çocukların yer aldığı sitelerde güvenlik, en önemli konuların başında gelmektedir.

Site Güvenlik Sistemleri Nedir?

Site güvenlik sistemleri, apartman ve bloklardan oluşan sitelerde güven sağlamak, istenmeyen misafirleri uzak tutmak ve olası olumsuzlukları kayıt altına almak üzere tasarlanmış, başta kameralar olmak üzere çeşitli kayıt ve tedbir cihazlarının yer aldığı sistemlere verilen addır. Site güvenlik sistemlerinde, site sakinlerinin ihtiyaç duyduğu ve tercih ettiği güvenlik elemanları yer alır.

Site güvenlik sistemlerinde;

  • Hırsızlık
  • Afetler
  • Tehlikeli durumlar gibi olumsuzlukları kayıt altına almak ve olası kayıpların önüne geçmek esastır.

Site Güvenlik Sistemi Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulunduğunuz sitede yukarıda sözü edilen durumlardan korunmak ve en az hasarla tehlikelerden kurtulmak istiyorsanız, site güvenlik sistemleri tercihinizde şunlara dikkat etmenizde yarar vardır:

  • İyi bir site güvenlik sistemi, uzun süre kayıt yapabilen, yüksek çözünürlüklü kameralardan oluşur ve bu kamera kayıtları geriye dönük olarak da kolayca izlenebilmelidir.
  • Kameraların kayıtları bilgisayar ortamına kolayca aktarılabilmeli, istendiği zaman depolama üniteleri ile görüntüler başka bilgisayar ve görüntüleme cihazlarına aktarılabilmelidir.
  • Yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde uyarıcı nitelikte olmalı, böyle durumlarda en az hasarla kurtulmayı sağlamalıdır.
  • Site güvenlik sistemleri firma tarafından garanti altına alınmalı ve firma ile kolayca iletişim kurulabilmelidir.

 

 

Powered by Bilgeweb